top of page

Poslání

 

Cílem je vytvořit prostor pro všechny děti a rodiče, kteří věří ve smysl návratu VŠECH zpět k přírodě, kořenům a pravým hodnotám. Chceme uzdravit další generaci, předat jim tradice a nechat je dýchat čerstvý vzduch. 

zaludcervena.png
ptak.png
list3.png

Naše hodnoty

4.

Bereme plnou zodpovědnost za vzdělávání svých dětí. Vše společně prožíváme a učíme se s nimi.

5.

Učíme sebe i děti tvořit realitu, plánovat vize a plnit všechny sny.

1.

Lesní děti žijí v souladu s přírodou, zažívají její tajemství, krásy a učí se respektovat všechno živé.

pavouk.png

2.

Jdeme pospolu nevyšlapanou cestou, podporujeme rodinu, společenství i osobní růst.

pavouk.png

3.

Lesní děti živí všechny naše úrovně – materiální, duševní i duchovní.

pavouk.png
zaludruzova.png
zaludcervena.png
pavouk.png

Aktivity lesního klubu

Poznejte hodnoty, cíle a náplň našeho klubu.

Kreslicí plátno 7.png

Komunikace

Komunikace patří k nejdůležitějším lidským schopnostem. Učíme se ji neustále. Slouží k vytváření, udržování a pěstování mezilidských vztahů. Bez komunikace se neobejdeme. Dnešní dítě projde stejným vývojem řeči za 6 let, jakým prošlo celé lidstvo za několik miliónů let. Doba se neustále zrychluje, a tím se zvyšují nároky na komunikaci, ta musí být stále rychlejší a efektivnější.

Kreslicí plátno 6.png

Poznaní

Les a příroda kolem nás je velmi rozmanitá, krásná, tajemná a vzrušující. Cestou poznání se učíme o všem, co nám přijde pod nohy, ruce ale i nos. Vůně totiž násobí naši představivost a otevírá brány do jiných světů.

Kreslicí plátno 5.png

Pohyb

U dětí je pohyb obzvlášť důležitý. Je nezbytný pro správný vývoj dítěte. Nesprávně zvolený, nedostatečný pohyb, nebo nadměrné fyzické zatížení dítěte může naopak způsobit velké škody. Pro předškolní děti je pohyb přirozený. Dítě potřebuje cca 6 hodin pohybu denně včetně spontánní pohybové aktivity.

vetev1.png
list3.png
Kreslicí plátno 8.png

Hry

Hra provází člověka celým jeho životem a to v mnoha podobách, celé dětství vyplňuje většinu času dítěte, obohacuje ho, rozvíjí a přináší mu radost. Přesto, že je hra jednou ze základních činností člověka a je stará jako lidstvo samo, stále je mnoho nových informací, které se o ní můžeme dozvědět.

Kreslicí plátno 9.png

Tradice

Řadu tradic dodržujeme po celá staletí a některé i déle.  Zvyklosti dochované z dávných časů nám o našich předcích mnohé vypovídají, například jak žili v souladu s přírodními cykly nebo jak díky společným oslavám utužovali vzájemné vztahy a jak si dokázali i těžkou práci okořenit společnou zábavou.

Kreslicí plátno 4.png

Výroba

Vše, co příroda nabízí, má nějaký smysl a záměr. S dětmi se učíme využít plody i suroviny pro vlastní potřebu nejen v kuchyni, lékařství, ale také jako pomocníky při práci nebo do domácnosti.

zaludcervena.png
vetev2.png
bottom of page